مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تصمیمات در آموزش و پرورش باید در کف مدرسه گرفته شود


مجله اینترنتی راه ما: وزیر آموزش و پرروش گفت: تلاش کردیم با تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان ها، تصمیم گیری در کف مدرسه صورت گیرد و حوزه ستادی وزارتخانه تنها سیاست های کلی را مشخص کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/22 - 6 ماه پیش
فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرروش، در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور درسالن جلسات ساختمان شهید رجایی، افزود: مهم نیست هریک از ما در چه سمتی باشیم، آنچه مهم است تلاش ما برای شناساندن جایگاه رفیع آموزش وپرورش به جامعه است.
وی افزود: درمدت مسئولیتم همواره تلاش کردم نقش کلیدی آموزش وپرورش را برای مسئولان تشریح کنم و اهمیت آموزش وپرورش در توسعه و پیشرفت کشور را تبیین کنم که البته این وظیفه از وظایف تک تک فرهنگیان است.
دانش آشتیانی، تصریح‌کرد: دولت باید به جایگاه رفیع آموزش وپرورش بیش از پیش اهمیت دهد و حمایت خود را از آموزش وپرورش افزایش دهد، با انتخاب یک وزیر، مشکلات و چالش های موجود حل نخواهد شد، وحدت و یکپارچگی، همه مسئولان می تواند مشکلات آموزش وپرورش را مرتفع سازد.
وزیرآموزش وپرورش خاطرنشان کرد: در مجموعه آموزش وپرورش باید سعی شود مدیران با مسائل درگیر شوند و با مشارکت تمامی فرهنگیان در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها، زمینه را برای حل چالش ها، فرهم کنند.
وی ادامه داد: مشارکت فرهنگیان در تصمیم‌ سازی، نیازمند تغییر ساختار فعلی است به عبارتی رشد و تعالی درآموزش وپرورش اتفاق نمی افتد مگر آن که با مشارکت همه افراد در حل و فصل مسائل موجود آموزش و پرورش اتفاق بیفتد.
عضوکابینه تدبیروامید عنوان کرد: یکی از چالش های آموزش وپرورش، تمرکز در تصمیم گیری‌ها بود که در مدت وزارت اینجانب، تلاش کردیم با تمرکز زدایی و تفویض اختیار به استان ها، تصمیم گیری در کف مدرسه صورت گیرد وحوزه ستادی وزارتخانه تنها سیاست های کلی را مشخص کند.
وی ضمن تبریک به سیدمحمد بطحایی به عنوان گزینه انتخابی رئیس جمهور، گفت: بطحایی از بدنه آموزش وپرورش است و برای مجموعه آموزش وپرورش ساخته شده است، امیداست با همکاری فرهنگیان، سکان هدایت این وزارتخانه را برعهده گیرد و باتوجه به سختی کار در این وزارتخانه، آرزوی توفیق وسرافرازی برای ایشان دارم.
وزیر آموزش و پرورش در روزهای پایانی خدمت خود درآموزش وپرورش، خدمت درآموزش وپرورش را بهترین نوع خدمت در راه خدا دانست و افزود: از همه معاونان، مدیران وسایر افرادی که در این مدت همکاری داشتند، ‌ تشکر و به خاطر کمبودها و نواقص، طلب بخشش میکنم...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است