مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اظهارات جالب پدر مریم میرزاخانی در خصوص نبوغ دخترش + فیلم


مجله اینترنتی راه ما: پدر مریم میرزاخانی در مراسمی که برای یادبود دخترش گرفته شده بود گفت که از دختر من خیلی بهتر وجود دارد که باید پیدا شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/22 - 6 ماه پیش
خبر درگذشت مریم میرزاخانی نابغه ریاضی ایران در اواخر تیر ماه جامعه علمی کشور را داغدار کرد، سخن از دختری است که مدال نخستین زن دارنده مدال فیلدز را بر سینه دارد، نخستین زن و نخستین ایرانی، وی که به دلیل بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت در میان جامعه علمی کشور جایگاه ویژه‌ای داشت.
مریم میرزاخانی سالها در امریکا زندگی کرد و استاد و نابغه ریاضی در جهان بود، پس از مرگ وی واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد و مراسم‌های یادبود برای وی گرفته شد که در یکی از این برنامه‌ها پدرش نبوغ دختر را استعدادی می‌داند که در بسیاری از جوانان وجود دارد و باید کشف شود.
احمد میرزاخانی همچنین چند درخواست از تمامی مسئولان نیز داشته است و گفته که مریم بزرگ بود اما نباید اسطوره شود، باید الگو باشد اما در تمجید او غلو نشود.
وی در ادامه سخنانش می گوید قرآن برای همه اعصار نازل شده است و مصداق آیه \"بای ذنب قتلت\" در سوره مبارکه تکویر به نقل از آیت الله طالقانی هر استعداد زنده به گور شده است، بهتر از مریم هست و باید پیدایشان کنیم.
در ادامه اظهارات پدر این نابغه جهانی را در خصوص نبوغ دخترش ببنید...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است