مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دفاع نماینده دیر و کنگان از عملکرد «علی ربیعی»


مجله اینترنتی راه ما: نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان کسی که 17 سال مددکار وزارتخانه کار بوده‌ام از عملکرد علی ربیعی دفاع می‌کنم.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/22 - 6 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: سکینه الماسی اظهار داشت: عملکرد ربیعی را با توجه به معیارهای ارتقا یافته بیمه و توجه ویژه به مددجویان و خدمات شایان توجهی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در دولت یازدهم انجام داده، مثبت ارزیابی می‌کنم و از حضور دکتر علی ربیعی در کابینه دولت دوازدهم، دفاع می‌کنم.
الماسی در ادامه گفت: با توجه به سابقه 17 ساله خود پیش از نمایندگی در این وزارتخانه و آگاهی از دشوار بودن اداره چنین وزارتخانه ای، ربیعی را بهترین گزینه ممکن برای اداره وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی می دانم.
الماسی که خود را عنوان مددکار اجتماعی معرفی می کند، معتقد است: وزارت خانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارتخانه عریض و طویلی است که از ادغام سه وزارت خانه، به وجود آمده است. اگر در ارزیابی عملکرد دکتر ربیعی توجه داشته باشیم که ایشان این وزارت خانه را با چه ساختار و شکلی تحویل گرفته و هم اکنون در چه شرایطی است، کاملا می توان از عملکرد ایشان دفاع کرد. به صورت موردی می توان در تک تک شاخص های مورد نظر وزارتخانه در دوره تصدی گری، دکتر ربیعی رشد چشمگیری را مشاهده کرد.
الماسی در ادامه افزود: به عنوان کسی که 17 سال عمر خدمتی ام را در این وزارتخانه گذرانده ام، و به عنوان مددکار اجتماعی در این وزارت خانه خدمت کرده ام، کاملا عملکرد دکتر ربیعی را قابل دفاع می دانم. از هر 80 میلیون ایرانی، از کودک شیرخواره ای که تازه به دنیا آمده تا سالمندان عزیر ایران اسلامی، هر کسی به نحوی با این وزارتخانه حساس در ارتباط است، و از آن خدمت دریافت می کند، چون بنده کاملا به جامعه هدف گسترده این وزارت خانه و کارکردها، مشکلات و چالش های آن، آشنا هستم، به دکتر ربیعی رای می دهم و تلاش خواهم کرد همکاران خود را نیز در این مسیر با خود همگام سازم. قطعا دکتر ربیعی با رای بالاتری از آن چه انتظار خواهد رفت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در دولت دوازدهم در اختیار خواهند داشت.
همچنین الماسی با اشاره به برخی از تخریب های هدفمند چند هفته اخیر علیه دکتر ربیعی خاطرنشان کرد: با در نظر داشتن شخصیت صادق، شفاف و بی حاشیه دکتر ربیعی، به دلیل ورود شخصی و نکته بینانه ایشان به امور مختلف وزارتخانه و عزل و نصب های مدیران و شرکت های تابع وزارتخانه، برخی از منفعت جویان که دست شان از بیت المال کوتاه شده، درصدد استفاده از فرصت و تخریب هدفمند دکتر ربیعی و عملکرد وزارتخانه هستند. حتی در بسیاری از موارد افرادی برخی از پست ها و سمت های حساس وزارتخانه را به دکتر ربیعی تحمیل کنند، که ایشان به هیچ وجه زیر بار این رفتار در وزارتخانه در دوره تصدی گری آن در دولت یازدهم نرفتند.
الماسی در ادامه با توجه به تدوین بخش عمده ای از برنامه ششم توسعه در این وزارتخانه، افزود: یکی از قوی ترین برنامه ها در حوزه امور اجتماعی در پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه ششم توسعه است که لایحه آن توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شد.
نماینده دیر و کنگان در ادامه در ارزیابی عملکرد این وزارت خانه در امور اجتماعی گفت: کارهای بسیار بزرگی در حوزه امور اجتماعی در این وزارتخانه در دوران تصدی گری دکتر علی ربیعی به انجام رسیده است که شاید مهمترین آنها را بتوان بحث بیمه 11 میلیون ایرانی، بیمه کولبرها، یکسان سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت حقوق مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی، پیشگیری از معلولیت ها، آشنایی کامل با تنگناهای جامعه کارگری، کاهش ساعات کاری بانوان، اجباری کردن مشاوره ها، افزایش بیش از 40 درصدی موسسات خیریه در زمان وزارت و کاهش آسیب های اجتماعی با توجه به بیکاری و فقر گریبانگیر جامعه دانست...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است