Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

طنز؛ وزیر جَوون، موی سیاه واه و واه و واه


یکی از ایراداتی که پرسنل خدوم و زحمتکش دلواپس به فهرست پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم گرفتند، حضور نداشتن بانوان در فهرست وزیران بود، چرا که زن اساساً از دید این بزرگواران جایگاه والایی دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/22 - 4 ماه پیش
محمدامین فرشادمهر در روزنامه ایران نوشت:
یکی از ایراداتی که پرسنل خدوم و زحمتکش دلواپس به فهرست پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم گرفتند، حضور نداشتن بانوان در فهرست وزیران بود، چرا که زن اساساً از دید این بزرگواران جایگاه والایی دارد. مثلاً معتقدند باید شرایطی فراهم شود که زن‌ها بتوانند براحتی تا پشت در ورزشگاه‌ها بروند. یکی از ایرادات دیگر هم عدم معرفی وزیر علوم بود که خب دکتر روحانی طی یک تماس تلفنی با بنده گفتند «احتمالاً نظر مثبتی نسبت به هیچ یک از ایشان [عین آمار جمعیت ایران غیر از من] وجود ندارد، وسایلت رو جمع کن فرشادمهر!» که البته بنده فعلاً قول مساعد نداده‌ام! اما اشکالی که در اینجا می‌خواهم به وارد بودن آن صحه بگذارم، حضور محمدجواد آذری جهرمی، نخستین دهه شصتی پیشنهادی برای یک وزارتخانه است. به این دلایل:
یک) در برنامه چهارساله‌ای که آذری جهرمی برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس داده، افزایش سرعت اینترنت را وعده داده است. در این باره باید بگویم همان‌طور که می‌دانید اگر الان بخواهیم از کانال تلگرامی «می‌خری یا می‌بری؟» کلیپ سخنرانی دکتر قمشه‌ای با موضوع «شناخت خاستگاه اجتماعی نیلوفر آبی از منظر مرحوم پدر» را دانلود کنیم، باید 24 ساعت دست به آسمان بایستیم تا دانلود شود. حالا اگر این امر در چند دقیقه اتفاق بیفتد جوان 31 ساله بیکار مجبور می‌شود فکر کند. فکر هم که می‌دانید با نیکوتین و قطران بالایی که دارد با فاصله از رقبایش، دشمن اصلی سلامت جامعه است.
دو) چگونه یک دهه شصتی بدون داشتن یک تار سپید مو برای این سمت انتخاب شده؟! یک دهه شصتی قاعدتاً در این سن یا نباید باشد، یا باید بیکار باشد یا اگر بود و بیکار هم نبود برای رسیدن به این جایگاه در کنکور شرکت کند. یعنی شب قبل امتحان با آخرین صحبت‌های دکتر توکلی مبنی بر همراه داشتن یک چیز نرم و سیاه به اسم مداد نصف موهایش سپید شود، بعد از آن هم در آزمون تصدی وزارت ارتباطات با پانصد میلیون داوطلب رقابت کند تا نصف دیگر موهایش هم سفید شود. یعنی ایشان به طور خوشبینانه باید در مرحله تکمیل ظرفیت برای وزارت علمی-کاربردی یا غیرانتفاعی انتخاب می‌شد نه وزارت ارتباطات!
سه) دلیل و پرسش منطقی دیگر این است که چرا علی دایی اهل «دا» نیست، یا استاد اسدی اهل «استاد اسد» نیست یا حتی نازی‌ها اصلاً اهل «ناز» نبودند، اما آذری جهرمی واقعاً اهل جهرم است؟
چهار) دلیل آخر بنده حمایت یکی از چهره‌های افشاگر املاک نجومی از انتخاب آذری جهرمی است. به هرحال همان‌طور که مستحضر هستید افشاگری چیز خوبی نیست. اصلاً ما در اشعار کهنمان هم داشتیم که «هرکی به گل دست بزنه (یا افشاگری کنه)، شاپره نیشش می‌زنه». در باب اینکه شاپره نیشش کجا بود که بخواهد بزند هم باید بگویم ما دهه شصتی‌ها خیلی عجیب‌تر از این‌ها را هم شنیده‌ایم، اینکه چیزی نیست!
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است