Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

افت بازی به بازی پرسپولیس


پرسپولیس در دو بازی اخیرش نتیجه لازم را گرفته و حتما مربی از نتیجه رضایت دارد اما بازیکنان به لحاظ فنی شایستگی لازم را نداشته‌اند.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/22 - 4 ماه پیش
ایران ورزشی: پرسپولیس در دو بازی اخیرش نتیجه لازم را گرفته و حتما مربی از نتیجه رضایت دارد اما بازیکنان به لحاظ فنی شایستگی لازم را نداشته‌اند. به نظرم بازی اول شرایط فنی پرسپولیس بهتر بود اما بازی دوم و سوم عملکرد خوبی نداشتند. در واقع وقتی پرسپولیس گل دوم را به نفت زد شرایط بازی برابر بود و حتی اگر قبل از آن دقت نمی‌کردند گل دوم را می‌خوردند. گل دوم پرسپولیس هم با اشتباه مدافع آنها به ثمر رسید و با توجه به شرایط بد نفت هرچه به پایان مسابقه نزدیک می‌شدیم درصد اشتباهات آنها بالاتر می‌رفت.
به نظرم پرسپولیس مقابل نفت از روش درستی استفاده نکرد و روش حمله – دفاع را برگزیده بود در حالی که نفت چیزی برای از دست دادن نداشت. متاسفانه بازیکنان پرسپولیس نمی‌توانستند چند پاس بین خودشان رد و بدل کنند. البته باد و زمین چمن بد ورزشگاه تختی هم موثر بود اما هیچ وقت از پرسپولیس بازی مستقیم ندیده بودم. متاسفانه مدافعان پرسپولیس به جای اینکه در عرض و طول بازی کنند به بازی مستقیم روی آوردند و با توجه به ناآمادگی بازیکنان نفت اگر بازیکنان حریف را با پاس‌های بیشتر می‌دواندند نتیجه بهتری می‌گرفتند.
به نظر من درصد اشتباهات بازیکنان پرسپولیس زیاد بود و به تیم حریف موقعیت‌هایی دادند که اگر گل می‌خوردند شرایط بازی عوض می‌شد. مطمئنا الاهلی اینطور نیست و از کوچکترین موقعیت استفاده می‌کند. من احساس می‌کردم پرسپولیس هفته به هفته و روزبه روز از نظر فنی ارتقا پیدا می‌کند اما انگار برعکس شده به طوری که اگر بخواهیم به هر بازی این تیم از 10 نمره بدهیم بازی اول مقابل فولاد 6 بودیم، مقابل تراکتور‌سازی 4 و مقابل نفت 3. به نظرم اگر تیمی بهتر و آماده‌تر از نفت در میدان بود نمی‌توانستیم چنین نتیجه‌ای بگیریم چرا که متاسفانه نه در توپگیری، نه حفظ توپ و نه حمله شرایط خوبی نداشتیم و از تک موقعیت‌ها خوب استفاده کردیم.
وقتی باد شدیدی می‌وزد با بازی مستقیم ممکن است توپ به هر سمتی برود و این باد است که مالکیت توپ را تعیین می‌کند. مثلا دیده می‌شد که کرنر به تیر یک زده می‌شود اما به تیر دو می‌رفت. به نظرم پرسپولیس نباید توپ را بلند کند. این تیم در هر زمینی می‌تواند بر الاهلی غلبه کند اما باید از نظر بدنی و فنی باز هم روی آن کار شود تا مشخص شود یک تیم حرفه‌ای است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است