مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

وضعیت دولت دوازدهم در رای اعتمادها به‌مراتب بهتر از دولت یازدهم خواهد بود / در چهارسال اول کار ربیعی، مشکلات کارگری به حداقل رسید


مجله اینترنتی راه ما:جلال میرزایی با استقبال نسبت به کلیت کابینه پیشنهادی رییس‌جمهوری دولت دوازدهم اعلام کرد: به هر حال بررسی سوابق و عملکرد وزرای پیشنهادی وظیفه نمایندگان است و قطعاً در این راستا، هیچ‌گونه کوتاهی صورت نخواهد گرفت و مجلس سعی می‌کنند با درنظر گرفتن ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتضائات امروز کشور نسبت به نحوه اعطای‌ رای‌اعتماد به کابینه اقدام کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: وی افزود: در این میان به نظر می‌رسد انتقادهایی که این‌سو و آن‌سو نسبت به وزرای پیشنهادی مطرح شده و بعضاً مسائلی به‌ویژه درباره سه، چهار نفر از گزینه‌ها مطرح می‌شود، طبیعی است و این پرسشگری ذات کار مجلس و نمایندگی است.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس اعلام کرد: با این حال فکر می‌کنم دولت دوازدهم با وضعیتی به‌مراتب بهتر از دولت یازدهم در مورد رای‌اعتماد‌ها سر و کار داشته باشد.
نماینده اصلاح‌طلب مردم ایلام در مجلس خاطرنشان کرد: در مجموع پیش‌بینی ما این است که مجلس با همراهی خوبی که با رییس‌جمهوری خواهد داشت، مسیر کار دولت دوازدهم را هموار کند و حتی احتمال این‌که تمامی گزینه‌های پیشنهادی موفق به کسب رای‌اعتماد از مجلس شوند نیز چندان دور از انتظار نیست؛ بماند که حتی اگر یکی‌، دو نفر از وزرای پیشنهادی رای‌اعتماد نگیرند هم به‌معنای مشکل در مسیر کار و تعامل دولت و مجلس نبوده و نمایندگان سعی خواهند کرد با بیان نظرات و دیدگاه‌های خود به دولت و کشور کمک کنند.
میرزایی همچنین به معرفی مجدد علی ربیعی به‌عنوان وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز اشاره کرد و با انتقاد از برخی جوسازی‌ها و انتشار بعضی شایعات درباره درخواست گروهی از نمایندگان فراکسیون امید از ربیعی برای انصراف پیش از رای‌اعتماد، گفت: این اخبار به هیچ عنوان صحت ندارند و باوجود این‌که نمایندگان باید نقطه‌نظرات خود را مطرح کنند اما این دست اخبار و شایعات بیشتر نوعی جنگ روانی علیه افراد است و قطعاً‌ تاثیری بر نمایندگان نخواهد داشت.
او خاطرنشان کرد: اتفاقاً درباره آقای ربیعی هیچ مخالفت سازمان‌یافته‌ای در هیچ‌یک از ۳ فراکسیون مجلس وجود ندارد و نگاه مجلس به گزینه پیشنهادی وزارت کار درمجموع مثبت است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: خوشبختانه درحالی که کشور در رکود اقتصادی بود، در دوره چهارساله اول کار آقای ربیعی مشکلات کارگری به حداقل رسید و همچنین در بحث‌های رفاهی و تامین اجتماعی نیز مشکل اساسی وجود نداشت و حقیقتاً فضا به‌مراتب بهبود یافت.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که برخی مشکلات جزئی در وزارت کار نباید منجر به نادیده گرفتن اقدامات مثبت شود، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد مجلس با رویکردی اصلاح‌طلبانه و اعتدالی با دولت همراهی خوبی داشته باشد و بعید است مشکل خاصی در بحث رای‌اعتماد ربیعی و دیگر وزرا وجود داشته باشد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است