مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کشاورز پلدختری با حفر چاه به گاز رسید!/آتش تا ارتفاع 10 متری زبانه کشید


مجله اینترنتی راه ما: چاه حفاری شده از سوی کشاورز پلدختری در عمق ۳۶ متری زمین به جای آب، به گاز رسید و موجب زبانه کشیدن آتش تا ارتفاع ۱۰ متری سطح زمین شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 6 ماه پیش
دهیار روستای «سراب حمام» پل دختر با بیان اینکه چاه عمیق کشاورز ساکن روستای سراب حمام پل دختر حین حفاری طی دو مرحله به آتش رسید گفت: این آتش سوزی در عمق ۳۶ متری زمین در اثر نشت گاز در ساعت های ۱۴:۳۰ دقیقه و ۲۰ دیروز جمعه اتفاق افتاد.
شریف خاتمی اظهار داشت: گازهای مردابی موجب بروز این آتش سوزی و زبانه کشیدن آن به ۱۰ متر بالاتر از سطح زمین شد که با تلاش به موقع آتش نشانی روستای «سراب حمام» مرحله اول مهار شد.
وی افزود: مرحله دوم آتش سوزی به محض اطلاع نیروهای آتش نشانی پلدختر با گذشت دو ساعت عملیات مهار شد اما این گاز خطرناک و سمی از درون زمین به دهانه چاه متصاعد می شود.
علی محمد یعقوبی مسئول واحد آتش نشانی شهرداری پل دختر نیز در این رابطه گفت: نیروهای واحد آتش نشانی طی یک اقدام به موقع بلافاصله با یک دستگاه خودرو آتش نشانی به محل آتش سوزی اعزام شدند و با همکاری آتش نشانی روستای «سراب حمام» آن را مهار کردند.
رئیس شرکت گاز پل دختر نیز در این رابطه با خبرنگار مهر گفت: این آتش سوزی بر اثر انفجار حاصل از گازهای مردابی (H۲S) و جرقه ناشی از ماشین آلات حفاری به وقوع پیوست که در فاصله ۳۰۰ متری خطوط لوله گاز رخ داده و هیچ گونه ارتباطی با این خطوط ندارد.
حمیدرضا کبودی افزود: با اطلاع از وقوع این آتش سوزی بلافاصله اکیپی از سوی شرکت گاز به محل اعزام شد.
رئیس شرکت گاز پل دختر گفت: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد این گاز که از لایه های زیرین زمین متصاعد می شود و بر اثر جرقه ماشین آلات حفاری دچار انفجار و بروز آتش سوزی شده است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است