مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

وزرای پیشنهادی برنامه‌های خود را ارائه کردند


مجله اینترنتی راه ما: برخی از وزیران پیشنهادی کابینه دوازدهم برای ارائه و تشریح برنامه‌های خود در جلسات امروز فراکسیون‌های مجلس حاضر شدند.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 6 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: جلسه امروز شنبه فراکسیون امید مجلس برای بررسی وزرای پیشنهادی، از ساعت هفت صبح امروز در محل کمیسیون تلفیق مجلس آغازشد و تا ساعت 11 ادامه داشت و نشست بعد از ظهر این فراکسیون نیز از ساعت 14 تا 19 برگزار خواهد شد.
ظریف در جلسه فراکسیون امید: ورود میلیاردها دلار سرمایه خارجی به کشور بعد از برجام
وزیر پیشنهادی امور خارجه با بیان اینکه در برجام به اهداف خود رسیده‌ایم، گفت: موانع حوزه‌های بانکی، نفتی و حمل و نقل برداشته شده است.
محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه در جلسه صبح امروز (شنبه، 21 مرداد) فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی حضور یافت و درباره برنامه های این وزارتخانه برای چهار سال دوم کاری خود گفت: در حوزه سیاست خارجی طبق قانون، وزارت خارجه صرفا مسئول روابط خارجی نیست و تمام امور به خصوص این حوزه زیر نظر مقام معظم رهبری است که در چارچوب ها تعیین می شود.
وزیر پیشنهادی امور خارجه در ادامه با بیان اینکه هماهنگی این وزارتخانه با سایر وزارتخانه ها در دولت یازدهم مناسب بود، عنوان کرد: در اجلاس اخیر با اینکه برنامه کاملا داخلی بود اما از 27 کشور اروپایی در آن حضور داشتند لذا باید به واقعیات آنگونه که هست نگاه کرد.
ظریف در جلسه فراکسیون مستقلین ولایی
وی در ادامه با اشاره به اینکه حضور 105 هیئت خارجی در مراسم تحلیف در تاریخ جمهوری اسلامی بی نظیر است، اظهار داشت: نباید این واقعیات را دست کم گرفت و باید از ظرفیت های موجود آن استفاده کرد.
ظریف در ادامه حوزه همسایگان و دیپلماسی اقتصادی را از مهم ترین اولویت های وزارت امور خارجه دانست و افزود: تا پیش از این هیچ سهمیه ای در معادلات بین المللی درباره سوریه نداشتیم اما اکنون ما تعیین کننده برگزاری جلسات و اعضایی که می توانند در این جلسات حاضر شوند هستیم.
وزیر پیشنهادی امور خارجه در ادامه با اشاره به تغییرات ساختاری که این وزارتخانه در دستور کار دارد، عنوان کرد: متناسب با اولویت ها تغییر در ساختار خواهیم داشت که بر همین اساس معاونت های منطقه ای حذف و معاونت سیاسی با تمرکز بر حوزه های مورد نیاز فعال می شود.
وی در ادامه با اشاره به هماهنگی های داخلی که وزارت خارجه با سایر دستگاه ها دارد آنها را در چارچوب دانست و اظهار داشت: در حوزه برجام به اهداف خود رسیده ایم و تا کنون موانع حمل و نقل، حوزه نفت و بانک برداشته شده است و از آنجا که در مذاکرات درباره سایر حوزه ها صحبت نشد لذا نمی توان انتظار داشت تحریم ها در حوزه های دیگر نیز برداشته شود.
ظریف در ادامه با بیان اینکه تاکنون میلیاردها دلار سرمایه خارجی بعد از برجام وارد کشور شده است، ابراز داشت: البته بدعهدی امریکا باید به نحوی پاسخ داده شود که در پایان این اقدامات به نفع امریکایی ها نباشد چنانکه سرمایه گذاری توتال در ایران یک پله جهش محسوب می شود.
وزیر پیشنهادی امور خارجه در پایان اظهارات خود درباره حضور زنان و اهل سنت در این وزارتخانه خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه در دولت یازدهم نخستین دستگاهی بود که از حضور زنان به عنوان معاون وزیر و سفیر و همچنین یک سفیر اهل سنت استفاده کرد که این منوال در دولت دوازدهم ادامه می یابد البته متأسفانه به دلیل بی توجهی به حوزه زنان، بانوان زیادی در سطوح مدیریتی وزارت خارجه نداریم اما روی این موضوع کار می کنیم.
نجفی خوشرودی: تأکید بر مدیریت تنش در برنامه چهار ساله وزارت امور خارجه
علی نجفی خوشرودی در جلسه فراکسیون امید با وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: زمانی که کشور با تحریم های پیچیده مواجه بود، آقای ظریف توانست به خوبی و با درایت از پس مسائل مذاکرات برآید و سیاست خارجی توسعه گرا را مد نظر قرار دهد.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه باید فضای تهدید نظامی امریکا را از جمهوری اسلامی دور کرد، اظهار داشت: برنامه وزارت خارجه برای چهار سال دوم، بر مدیریت تنش تأکید دارد و در آن به گفتمان مبارزه با تروریسم توجه می شود.
صباغیان بافقی: ضرورت پایبندی طرفین مذاکره به نتیجه برجام
محمدرضا صباغیان بافقی نیز در ادامه جلسه بر ضرورت استفاده طرفین مذاکرات از نتیجه برجام به یک میزان تأکید کرد و گفت: لازم است طرف های مقابل به تعهدات خود پایبند باشند و وزارت امور خارجه باید در این زمینه شفاف سازی کند.
صادقی: سایر حوزه‌های سیاست خارجی به‌خاطر برجام مغفول نماند
محمود صادقی نیز در ادامه این جلسه با تأکید بر اینکه وزارت امور خارجه باید از از بدنه فکری این وزارتخانه بهره ببرد، گفت: ارتقای ظرفیت ساختاری و چابک سازی در برنامه چهار سال آینده وزارت خارجه مطرح است اما وزیر پیشنهادی باید مطرح کند که جزئیات این تغییر ساختاری به چه شکل است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه برجام اولویت ما بود که به این واسطه برخی حوزه ها مثل خاورمیانه مغفول ماند، خاطرنشان کرد: نهادهای زیادی با دخالت در امور سیاست خارجی باعث موازی کاری می شوند که وزارتخانه باید در این حوزه فعال تر عمل کند.
کواکبیان: تغییر ساختار وزارت امور خارجه به توسعه روابط کمک می‌کند
مصطفی کواکبیان با بیان اینکه وضعیت دیپلماسی اقتصادی در کشور مشخص نیست، بیان داشت: درخصوص دیپلماسی اقتصادی سندی وجود دارد اما برای اجرای آن اراده جدی لازم است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تغییر ساختار وزارت امور خارجه باید به توسعه روابط و گسترش آن کمک کند همچنین باید در دیپلماسی پارلمانی جدی باشیم و از این ظرفیت برای گسترش روابط استفاده کنیم.
برزگر کلشانی: دیوارکشی ترکیه به دور مرزها باعث افزایش امنیت جمهوری اسلامی می‌شود
شهروز برزگر کلشانی نیز در این جلسه درباره دیوارکشی ترکیه که برخی افراد از آن انتقاد دارند، عنوان کرد: انسداد مرزهای ترکیه به نفع امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران است و نباید آن را اهانتی به کشور تلقی کرد.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون که در جزیره ناآرام منطقه قرار داریم باید بدانیم دیوارکشی ترکیه به دور مرزهای خود باعث می شود امنیت برای ما به ارمغان آورده شود و از حیث تروریست‌هایی که قرار است از مرز ترکیه وارد خاک ایران شود، آسودگی خاطر داشته باشیم.
مقدسی: ضرورت انتخاب سفرای سیاسی و اقتصادی برای افزایش سطح روابط اقتصادی
سیدمهدی مقدسی در این جلسه با اشاره به بند الف ماده 4 قانون Law برنامه ششم توسعه کشور گفت: در این بند بر 66 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی تأکید شده است.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: انتظار داریم در دوره فعلی نسبت به دوره های پیشین سفرای اعزامی به کشورها در کنار سابقه سیاسی، سابقه اقتصادی نیز داشته باشند تا به این مهم در برنامه ششم دست پیدا کنیم.
رحیمی: ضرورت ارتباطات فرابخشی میان بخش‌های اقتصادی و بین‌المللی وزارت امور خارجه با سایر وزارتخانه‌ها
علیرضا رحیمی بر تعامل هرچه بیشتر وزارت امور خارجه با مجلس به ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید کرد و گفت: حضور مخالفان و موافقان از ماهیت مجلس است لذا نظر افراد نباید ارتباطات وزارتخانه با مجلس را تحت الشعاع قرار دهد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اجرای دیپلماسی اقتصادی در برنامه ششم را از وظایف وزارت امور خارجه دانست و تصریح کرد: پیش بینی معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه در همین راستا بود که در کنار آن لازم است ارتباطات فرابخشی میان قسمت های اقتصادی و بین المللی وزارت امور خارجه با سایر وزارتخانه ها صورت گیرد.
فتحی: وزارت امور خارجه صرفا مسئول کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها نیست
محمدجواد فتحی تحریم ها را نتیجه سیاست های غلط در طول 8 سال دولت احمدی نژاد عنوان کرد و گفت: تشتت مراجع در تصمیم گیری حوزه های خارجی باعث ایجاد مجاری غلطی در حوزه سیاست خارجی شد که تقابل را ایجاد می کند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نباید برخورد منفعلانه با این قضیه داشت و وزارت خارجه باید بداند صرفا مسئول کنسولگری ها و سفارتخانه ها نیست و در سیاست خارجی نیز باید فعال باشد.
ذوالقدر: ضرورت استفاده از ظرفیت زنان در پست‌های مدیریتی وزارت امور خارجه
فاطمه ذوالقدر نیز در این جلسه با بیان اینکه زنان توانمند می توانند در حوزه حقوق بشری مثمر باشند، اظهار داشت: لازم است از ظرفیت زنان نیز در حوزه مدیرکلی، معاونت و سفرا در وزارت امور خارجه استفاده شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است دیپلماسی علمی و پزشکی نیز در وزارت امور خارجه طی چهار سال آینده فراموش نشود.
همکاری های منطقه ای و اقتصاد مقاومتی؛ اولویت های اصلی برنامه ظریف
وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: گسترش همکاری های منطقه ای و همچنین کمک به اقتصاد مقاومتی دو اولویت اصلی و بزرگ برنامه اینجانب برای وزارت امور خارجه دولت دوازدهم است.
محمدجواد ظریف پس از حضور در نشست فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: این سومین جلسه من از صبح امروز در مجلس بود که البته جلسه بسیار خوبی بود.
وی اضافه کرد: تعامل با مجلس به عنوان نماد مردم سالاری به همه دستگاه ها فرصت می دهد تا دیدگاه هایشان را به اطلاع نمایندگان مردم برسانند و همچنین از دیدگاه های نمایندگان مردم نیز استفاده کنند.
وی در تشریح جلسه با فراکسیون امید گفت: نمایندگان دیدگاه ها نگرانی ها و انتقادهایشان را در حوزه سیاست خارجی مطرح کردند و ما نیز این فرصت را داشتیم که تعامل خوبی داشته باشیم.
ظریف حوزه دیپلماسی اقتصادی و همچنین روابط با همسایگان را از مهم ترین محورهای برنامه سیاست خارجی دولت دوازدهم خواند و افزود: در حوزه دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه باید در خدمت پیشرفت اقتصادی کشور و همچنین معیشت مردم باشد.
وی حضور اقلیت های مذهبی و همچنین بانوان را در مسئولیت های وزارت خارجه از دیگر دغدغه های نمایندگان عضو فراکسیون دانست و گفت: وزارت خارجه در این حوزه پیشقدم بوده است که امیدواریم این مسیر را در دولت دوازدهم نیز ادامه دهد.
وزیر پیشنهادی امور خارجه همچنین در خصوص اولویت های دستگاه سیاست خارجی در دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: در برنامه ارائه شده به مجلس نیز دو اولویت بزرگ ذکر شده است که یکی از آنها کمک به اقتصاد مقاومتی در حوزه های مربوط به وزارت امور خارجه است.
وی ادامه داد: گسترش بازارهای صادرات غیرنفتی، خدمات فنی و مهندسی و همچنین تسهیل در ورود سرمایه و فناوری به کشور از جمله برنامه های ما برای وزارت خارجه است.
ظریف اولویت دیگر را منطقه و همسایگان خواند و تصریح کرد: ما در خطرناک ترین منطقه زندگی می کنیم لذا نیاز است تلاش های ما برای صلح و ثبات در منطقه و گسترش همکاری های منطقه ای در دولت دوازدهم به عنوان اولویت پیگیری شود .
وزیر پیشنهادی امور خارجه همچنین در خصوص شهادت مظلومانه شهید حججی به دست تروریست Terrorist های تکفیری داعش ISIS گفت: شهادت این شهید بزرگوار دو پیام همزمان داشت.
وی بزرگمردی و رادمردی را دو پیام شهادت شهید حججی خواند و افزود: این بزرگمردی افرادی است که برای دفاع از ارزش ها و مردم منطقه در برابر تروریست ها ایستادگی کردند و در مقابل تروریست های تکفیری با خشونت و وحشی گری با اینگونه مردان بزرگ برخورد می کنند.
ظریف به مسائل و مشکلاتی که مردم شهرها و روستاهای منطقه به موجب حضور تروریست ها با آنها رو به رو هستند اشاره کرد و گفت: مقابله با این حرکت خطرناک و خشونت گرایی وظیفه همه منطقه و جهان است.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره در مبارزه با تروریست ها پیشگام بوده و شهدای بزرگواری را نیز در این راه تقدیم کرده است .
ظریف تصریح کرد : امیدواریم این حرکت های وحشیانه زنگ خطری برای همه جهان باشد تا بالاخره به این واقعیت پی ببرند که تروریست و افراطی گری خطری برای همه است و باید به صورت جمعی با آن مقابله کرد.
وی گفت: هیچ کس نمی تواند از ترور Assassination و خشونت نفعی ببرد.
وزیر پیشنهادی امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: فردا نیز با فراکسیون ولایی مجلس جلسه خواهم داشت.
آرامش و امنیت مردم؛ مهم ترین اولویت وزیر پیشنهادی اطلاعات
وزیر پیشنهادی اطلاعات آسایش، آرامش و امنیت برای جامعه خودی و مردم را مهم ترین اولویت برنامه های خود در کابینه دوازدهم خواند و گفت: همچنین فراهم آوری بستر فعالیت های مختلف برای نیروهای درون نظام و مردم را وظیفه خود می دانیم.
سیدمحمود علوی پس از حضور در نشست فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران این جلسه را خوب، صمیمی و منطقی خواند و تصریح کرد: نمایندگان دغدغه های بحقی دارند که مطرح کردند و ما نیز پاسخ هایی را که به ذهنمان می رسد ارائه می کنیم.
وی ادامه داد: غالباً نیز احساس می کنیم توضیحات ما برای نمایندگان متقاعدکننده است.
علوی سوالات نمایندگان از وزرا را فاقد عناد خواند و گفت: ما صفای باطن را در نمایندگان ملاحظه می کنیم لذا توضیحاتمان نیز اثر خود را می گذارد.
وزیر پیشنهادی اطلاعات ضمن تشکر از نمایندگان فراکسیون های مختلف مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم این برادری ها و همدلی های دولت، مجلس و قوه قضاییه به خدمت پاک و تمیزی برای مردم عزیزمان و همچنین پیشرفت کشور در بستر توسعه پایدار منتهی شود.
وی در خصوص اولویت های برنامه اش برای چهار ساله آینده وزارت اطلاعات گفت: اولویت ما برای جامعه خودی نیروهای درون نظام، مردم و شهروندانمان آسایش، آرامش، امنیت و فراهم آوری بسترهای لازم برای فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، رسانه ای، علمی، آموزشی و تحقیقاتی است.
علوی تاکید کرد: ما کوچک ترین بستری برای اقدامات ضدامنیتی به دشمنان مردم نداده ایم و نخواهیم داد.
وزیر پیشنهادی اطلاعات خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم به یاری پروردگار این امنیت را به صورت پایدار برای مردم حفظ کنیم.
علوی همچنین در خصوص شهادت مظلومانه شهید حججی به دست تروریست های تکفیری داعش گفت: هر کسی بر طینت خود می تند.
وی افزود: داعش همان است که دیده اید؛ آمیزه ای از جنایت، خشونت، وحشی گری و اقدامات ضدانسانی است.
علوی ادامه داد: شهید حججی نیرویی فداکار و از جان گذشته بود که جان خود را برای فدا کردن در راه آرمان هایش آماده کرده بود.
وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: شهید حججی با این احساس به دست تروریست های تکفیری اسیر می شود اما با عزت نفس مسیر و مرام خود را حفظ می کند و در نهایت فداکاری خود را در عمل نشان می دهد و به آرزوی خود یعنی شهادت می رسد.
وی شهادت حججی را بازتاب طبیعت شهادت طلبانه و آرمان گرایی یک جوان مسلمان، متدین، ارزشی و حزب اللهی دانست و تصریح کرد: شهدای ما به ویژه شهدای عرصه مبارزه با تروریسم این پیام را به جهان مخابره کردند که متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به حمایت از تروریسم بازی با کلمات است.
علوی افزود: جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم و در خط مقدم مبارزه با تروریسم است.
وزیر پیشنهادی اطلاعات خاطرنشان کرد: اتهام ها به جمهوری اسلامی ایران نمی تواند ما را از این راه بازدارد چرا که ایران با قوت، قدرت و قاطعیت با تروریسم مبارزه می کند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ سنخیتی با تروریسم ندارد، گفت: ایران همواره تروریسم را محکوم کرده و مبارزه سرسختانه با تروریسم را بدون هیچ تزلزلی دنبال کرده و خواهد کرد.
زنگنه : جذب سرمایه‌گذاری خارجی؛ اولویت وزارت نفت
وزیر پیشنهادی نفت در دولت دوازدهم گفت: گازرسانی به روستاها و جذب سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت از اولویت های من در 4 سال آینده خواهد بود.
بیژن نامدار زنگنه صبح امروز شنبه 21 مرداد در نشست فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درخصوص برنامه های خود به عنوان وزیر پیشنهادی نفت در دولت دوازدهم گفت: اصرار داشتم در دولت دوازدهم شخص دیگری عهده دار سمت وزارت نفت باشد، برای بنده همین قدر کافی است که صدای من برای کمک به توسعه شنیده شود تا بنده کمک کنم.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت نخبگان فارغ التحصیل از دانشگاه های دیگر علاوه بر دانشگاه صنعت نفت، استفاده شود، برای اینکه یک دولت چابک داشته باشیم، باید تلاش شود از ظرفیت های نیروی انسان نخبه در کشور بهره گرفته شود.
زنگنه با بیان اینکه دیپلماسی نفتی کار پیچیده ای است، گفت: این نکته صحیح است که در اوپک هر یک از اعضا یک رأی دارند، اما قدرت در دست کسانی است که بیشترین تولید را دارند و مهمتر آن است که کشوری ظرفیت تولید مازاد نفتی را داشته باشد.
وی تصریح کرد: در زمان برخی تنش‌ها میان ایران و عربستان سعودی، ما با عربستان درخصوص مسائل نفتی به نکات مشترکی رسیدیم و باید به یاد داشت که هر یک دلار افزایش هر بشکه نفت می تواند کلی به درآمدهای کشور اضافه کند و بنده با حفظ اصول و مصلحت نظام جمهوری اسلامی باید تلاش کنم درآمد کشور بالا برود.
زنگنه درخصوص جلوگیری از خام فروشی گفت: ظرفیت پالایشی در کشور باید بالا برود، در حال حاضر 1.7 میلیون بشکه وجود دارد که باید در یک برنامه به 3 میلیون بشکه ارتقا یابد.
وزیر پیشنهادی نفت در دولت دوازدهم ادامه داد: مسائل ایمنی و مدیریتی و همچنین سرمایه های انسانی در صنعت نفت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند و نباید این نکته را فراموش کرد که اگر نخبه های ما از درآمد خوبی برخوردار نباشند، رقبا آنان را جذب می کنند.
وی افزود: همانطور که امام راحل فرمودند همه باید با هم متحد باشیم، بنابراین باید با همکاری و همدلی تلاش کرد تا به موفقیت دست یافت.
قیمت گاز افزایش نیافته است
زنگنه با تاکید بر اینکه از توسعه صنعت پتروشیمی حمایت می کند، بیان کرد: این دستور را صادر کردم که قیمت گاز نسبت به گذشته تغییر نکند، اما این نکته را باید پذیرفت که باید از مصرف بی رویه گاز جلوگیری شود، البته برای صنعت، قیمت گاز به صورت پلکانی محاسبه نمی شود.
وی ادامه داد: با توجه به صحبت های نمایندگان، به مواردی مانند تقویت مدیریت و نیروی انسانی در وزارت نفت و همچنین به کارگیری زنان و برادران و خواهران اهل سنت در صنعت نفت، توجه خواهد شد.
وزیر پیشنهادی نفت در دولت دوازدهم با بیان اینکه از گازرسانی به روستاها و جذب سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت حمایت می شود، گفت: با رفع تبعیض جنسیتی در صنعت نفت موافقم و در این راستا دستور ارائه شد که در دانشگاه صنعت نفت ظرفیت پذیرش برای بانوان نیز وجود داشته باشد.
در این جلسه اعضای فراکسیون مجلس شورای اسلامی امید انتقادات و پیشنهادهای خود را برای ارتقای عملکرد وزارتخانه نفت در 4 سال آینده بیان کردند.
تمام میادین مشترک نفتی در 4 سال آینده ساماندهی می شوند
وزیر پیشنهادی نفت در دولت دوازدهم با بیان اینکه افزایش ضریب بازیافت نفت اولویت وزارت نفت خواهد بود، گفت: تمامی میادین مشترک نفتی در 4 سال آینده ساماندهی می شوند.
بیژن نامدار زنگنه صبح امروز در حاشیه نشست فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: نکته قابل توجه در جلسه امروز فراکسیون امید، مطالبه تعداد قابل توجهی از نمایندگان عضو این فراکسیون مبنی بر تسریع در عقد قراردادهای نفتی بود، همچنین نمایندگان اظهار داشتند که موضوع جذب سرمایه گذاری خارجی را در صنعت نفت کشور پیگیری می کنند.
زنگنه افزود: با توجه به نظر نمایندگان فراکسیون امید، باید توسعه صنعت نفت با استفاده از سرمایه گذاری خارجی شتاب گیرد و نمایندگان تاکید داشتند که به این موضوع بی تفاوت نیستند.
وی ادامه داد: درخصوص تقویت مدیریت نیروی انسانی در وزارت نفت و همچنین به کارگیری زنان و جامعه اهل تسنن کشور نیز نمایندگان نظرات خود را بیان کردند و بنده نیز نظراتم را گفتم و از تمامی نمایندگان مجلس به جهت همراهی هایشان در 4 سال گذشته تشکر کردم و اینکه نمایندگان برای اجرای امور کشور از بنده و همکارانم توقع دارند، پشت گرمی محسوب می شود.
زنگنه گفت: براساس برنامه با دیگر فراکسیون های مجلس شورای اسلامی دیدار و برنامه هایم را برای آنان تشریح خواهم کرد.
وزیر پیشنهادی نفت در دولت دوازدهم تصریح کرد: یکی از اولویت های مهم وزارت نفت در 4 سال آینده، ساماندهی تمام میادین مشترک است، البته بنده نگفتم که کار توسعه همه ی میادین، تمام می شود، بلکه اظهار کردم در همه میادین برنامه های توسعه ای شروع می شود و اینگونه نخواهد بود که رسیدگی به میادین بدون سامان بماند. نکته دیگر اینکه باید از سوختن گازهای همراه نفت جلوگیری شود.
افزایش بازیافت نفت یک اولویت مهم است
وی افزود: افزایش بازیافت نفت یا برداشت از میادین به عنوان اولویت مهم در وزارت نفت است که روی آن تاکید شده، همچنین موضوع ال ان جی و صادرات گاز از دیگر برنامه های وزارت نفت در 4 سال آینده است.
راه اندازی بندر نفتی در دریای عمان
زنگنه گفت: راه اندازی بندر نفتی در دریای عمان، گازرسانی روستایی و تکمیل شبکه گاز کشور، به اتمام رساندن کار پارس جنوبی در فاز تخلیه طبیعی و توجه به بحث بهبود ساختار مدیریتی و نیروی انسانی و رسیدگی به موضوع پرسنل وزارت نفت و اشتغالزایی نیز از دیگر برنامه های مدنظر وزارت نفت در 4 سال آینده است که البته انجام این مهم در ذیل اقتصاد مقاومتی است که باید با همدلی و همکاری تمامی قوا و سازمان ها تحت هدایت مقام معظم رهبری به توسعه کشور دست یابیم.
حضور وزیر پیشنهادی بهداشت در فراکسیون امید مجلس
جلسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دقایقی پیش آغاز شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما حسن قاضی Judge زاده هاشمی ششمین وزیر پیشنهادی است که از صبح امروز در نشست فراکسیون امید خانه ملت حضور یافته است.
حضور وزیر پیشنهادی اطلاعات در فراکسیون امید مجلس
دقایقی پیش جلسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با وزیر پیشنهادی اطلاعات آغاز شد.
سیدمحمود علوی پنجمین وزیر پیشنهادی است که از صبح امروز در نشست فراکسیون امید خانه ملت به منظور بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی حضور یافته است.
هم اکنون این جلسه بدون حضور خبرنگاران در حال برگزاری است.
جلسه مجمع نمایندگان استانهای خراسان رضوی، شمالی و جنوبی با هشت وزیر پیشنهادی
جلسه مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی با هشت وزیر پیشنهادی برگزار شد.
صبح امروز حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امورخارجه، عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، سیدعلی رضا آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری ، علی ربیعی وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش Sport ، حبیب الله بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو و آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی حضور یافتند.
در این جلسه نمایندگان این منطقه به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند و وزرای پیشنهادی هم ضمن پاسخ به سوالات نمایندگان برنامه های خود را برای وزارتخانه های مربوطه تشریح کردند.
حضور چهار وزیر پیشنهادی در جلسه صبح امروز کمیسیون اجتماعی مجلس
وزیران پیشنهادی صنعت ، ارتباطات، خارجه و اقتصاد صبح امروز در نشست کمیسیون اجتماعی مجلس به منظور بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم حضور یافتند.
جلسه صبح امروز کمیسیون اجتماعی مجلس با محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امورخارجه و همچنین مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی، به منظور بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی برگزار شد.
در این جلسه وزیران پیشنهادی برنامه های خود را ارایه کردند و همچنین به مطالبات و دغدغه های نمایندگان در حوزه های مربوطه پاسخ دادند.
عارف: امیدواریم در این مقطع تفاهم بیشتری بین قوا ایجاد شود
رئیس فراکسیون امید مجلس در نشست بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی دادگستری ضمن تاکید بر استقلال Esteghlal قوا، گفت: امیدواریم در این مقطع تفاهم بیشتری بین سه قوه ایجاد شود.
محمدرضا عارف در پایان جلسه صبح امروز فراکسیون امید با سید علیرضا آقایی، وزیر پیشنهادی دادگستری تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در رابطه با قوه قضاییه بی پاسخ ماندن برخی پیگیری ها است.
وی افزود: الحمدالله شما (سید علیرضا آقایی) همیشه اهل تعادل و همکاری بودید لذا امیدواریم در این مقطع تفامه بیشتری بین قوا ایجاد شود.
عارف خاطر نشان کرد: همگی یک هدف، یک مسئله، یک نظام و یک کشور داریم.
حضور وزیران پیشنهادی راه وشهرسازی، دادگستری و نفت در فراکسیون امید مجلس
نمایندگان فراکسیون امید مجلس که پیش از این و از ساعت 7 امروز میزبان عباس آخوندی و سید علیرضا آوایی ، وزرای پیشنهادی راه و شهرسازی و همچنین دادگستری بودند، هم اکنون و به منظور بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم میزبان بیژن نامدار زنگنه هستند.
در نشست نمایندگان با وزیر پیشنهادی نفت، زنگنه برنامه های خود را تشریح خواهد کرد و همچنین نمایندگان به بیان دغدغه ها و مطالبات خود از وزارت نفت می پردازند.
وزیر پیشنهادی دادگستری : فضای حاکم بر فراکسیون امید مثبت بود
وزیر پیشنهادی وزارت دادگستری، فضای حاکم بر نشست صبح امروز فراکسیون امید مجلس در خصوص بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی را مثبت دانست و گفت : البته رای مثبت و یا منفی به وزرای پیشنهادی حق قانونی نمایندگان است .
سید علیرضا آوایی پس از حضور در جلسه فراکسیون امید مجلس به منظور بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در گفتگو با خبرنگاران صدا و سیما تصریح کرد : جلسه دوستانه ، با محبت و منطقی بود که نمایندگان عضو فراکسیون امید نیز مطالبات به حقی داشتند .
وی افزود : نمایندگان به دنبال روشن شدن برخی اشکالات و ابهامات بودند لذا بنده نیز آن مقدار که فرصت جلسه اقتضا می کرد توضیحاتی را ارائه کردم .
آوایی خاطر نشان کرد : رای مثبت و یا منفی حق قانونی نمایندگان است لذا اگر احساس کنند که وزیر پیشنهادی گزینه مناسبی برای این کار است باید تکلیفشان را انجام دهند .
وزیر پیشنهادی دادگستری ضمن تشکر از ایجاد فرصتی برای طرح چنین مسائلی در مجلس گفت: حتما و با کمال میل در نشست های فراکسیون ها و کمیسیون های دیگر مجلس نیز حضور خواهم یافت ...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است