مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

نمایش نقاشی «ون گوگ» در پنج موزه مختلف


۵ نسخه از نقاشی «آفتاب‌گردان‌ها»ی ونسان‌ون‌گوگ در ۵ موزه مختلف وجود دارد که برای نخستین بار نمایشی واحد از آن خواهند داشت.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایلنا: ۵ نسخه از نقاشی «آفتاب‌گردان‌ها»ی ونسان‌ون‌گوگ در ۵ موزه مختلف وجود دارد که برای نخستین بار نمایشی واحد از آن خواهند داشت.
در سال ۱۸۸۸ تا ۱۸۸۹ در شهری به نام آرل در جنوب فرانسه، وینسنت وان گوگ اثری در چند نسخه نقاشی کرد که بعد‌ها به عنوان یکی از معروف‌ترین آثار او شهره شد: نقاشی آفتاب‌گردان‌ها.
امروز ۵ نسخه از نقاشی آفتاب‌گردان‌ها در ۵ موزه مختلف وجود دارد که برای نخستین بار نمایشی واحد از آن خواهند داشت. در چهاردم اوت سال جاری (دوشنبه-۲۳ مرداد ماه) برای اولین بار این نقاشی‌ها در نمایشگاهی مجازی به نمایش درمی‌آیند.
این نمایش که قریب به ۹۵ دقیقه زمان خواهد برد در گالری ملی (لندن)، موزه ون گوگ در آمستردام، موزه هنر فیلادلفیا، نئو پیناکوتک مونیخ و موزه هنر توکیو به طور همزمان و به صورت زنده در شبکه مجازی فیس بوک پخش خواهد شد.
این مراسم از ساعت پنج و پنجاه دقیقه عصر به وقت لندن آغاز می‌شود. این برای اولین بار است که شبکه فیس‌بوک چنین نمایشی را به صورت همزمان از ۵ ناحیه مختلف پوشش خواهد داد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است