Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

بررسی ماهانه 100 هزار درخواست مشمولان/ تمهیدات لازم برای سفر مشمولان به کربلا در عرفه و اربعین


مجله اینترنتی راه ما: رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: ماهانه 100 هزار درخواست مختلف مشمولان در این سازمان بررسی می شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 4 ماه پیش
سردار بهرام نوروزی  رئیس سازمان وظیفه عمومی، گفت: یکی از برنامه‌های سازمان که در دستور کار همه استان‌ها قرار گرفته ترغیب و تشویق مشمولان غایب برای اعزام به خدمت نظام وظیفه است.
وی با بیان اینکه ساز و کار‌هایی در دست اقدام است که دیگر مشمول غایبی نداشته باشیم، اظهار داشت: مشمولان باید از سوی مسئولان، خانواده ها، معاونت‌های وظیفه عمومی و رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما نسبت به خدمت مقدس سربازی ترغیب و تشویق شوند.
سردار نوروزی گفت: مشمولان باید بدانند که خدمت آن‌ها در نظام وظیفه چه اجری در نزد خداوند دارد چرا که در سایه امنیتی که آن‌ها برای جامعه ایجاد می‌کنند مردم می‌توانند تحصیل و اشتغال انجام دهند و مشاغل مختلف در امنیت کامل به مردم خدمت رسانی کنند و مشمولان قطعاً در ثواب این خدمات شریک هستند.
وی با طرح این سوال که وقتی بسیاری از جوانان بدون حقوق و مزایا برای اعزام به دفاع از حرم مشتاق هستند چرا مشمولان ما برای دفاع از حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی باید غیبت کنند؟ افزود: قطعاً اگر جوانان از محاسن ارزشمند خدمت مقدس سربازی مطلع شوند خود برای اعزام به خدمت مشتاق خواهند شد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ماهانه ۱۰۰ هزار درخواست با موضوعات پزشکی، کفالت، اعزام به خدمت و ... از طریق دفاتر خدمات الکتریکی ثبت و در حوزه وظیفه عمومی بررسی می‌شوند، افزود: بسیاری از مشمولان درخواست می‌کنند که زودتر از موعد تعیین شده به خدمت اعزام شوند که البته به دلیل ظرفیت کم پادگان‌ها این امکان برای ما وجود ندارد.
وی در خصوص به کارگیری مشمولان تحصیل کرده براساس تخصص، گفت: ساز و کار‌های لازم در این زمینه پیش بینی شده تا مشمولان تحصیل کرده و توانمند متناسب با معلومات، توانمندی‌ها و تجربیات علمی خود بتوانند در یگان‌های نظامی و انتظامی به کارگیری شوند چرا که این کار علاوه بر افزایش کیفیت کار خدمت رسانی به مردم باعث انگیزه بیشتر مشمولان خواهد شد.
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در خصوص سرعت بخشیدن به خدمت رسانی به مردم نیز گفت: در گذشته روزانه قریب به پنج هزار نفر فقط در تهران به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه می‌کردند که با طراحی سامانه‌های الکترونیکی از حضور بی مورد مردم به این سازمان جلوگیری شده است.
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در صدد آن هستیم که مشمولان بتوانند از منزل خود به وسیله اینترنت با سازمان وظیفه عمومی ارتباط پیدا کنند و تمام مراحل تا زمان اعزام به پادگان از طریق اینترنت صورت بگیرد و تا جایی که می‌توانیم رفت و آمد‌ها به سازمان را حذف کنیم که در این خصوص بخشی از این کار انجام گرفته که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به این هدف بزرگ دست پیدا کنیم.
سردار نوروزی در پاسخ به سوالی در خصوص سفر مشمولان به عتبات عالیات در ایام عرفه و همچنین شرکت در همایش پیاده روی اربعین حسینی گفت: براساس قانون Law این مشمولان باید مبلغ سه میلیون تومان ودیعه بگذارند که البته در این زمینه خدماتی که در سال گذشته انجام شده امسال با سرعت و جدیت بیشتری ارائه می‌شود...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است