Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

رئیس‌جمهور افغانستان چه کسانی را متهم کرد؟


رئیس‌جمهور افغانستان در مراسم گرامیداشت از روز جوان اعلام در حالی برخی را به ایجاد تفرقه در این کشور متهم کرد که ائتلاف‌های اپوزیسیون همواره ارگ ریاست جمهوری را به تبعیض و ایجاد تفرقه قومی متهم کرده‌اند.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 4 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان در مراسم گرامیداشت از روز جوان در این کشور اعلام کرد که «من بیشترین سرمایه سیاسی خود را برای آوردن جوانان در کابینه دولت هزینه کرده‌ام و شعارم این است که امروز از شما است».
وی تصریح کرد جوانان افغانستان سرمایه ملی این کشورند به همین دلیل وزرای جدید و جوان را برای تصدی چند وزارتخانه به پارلمان معرفی کرده است.
اشرف غنی تاکید کرد افغانستان برای پیشرفت به فکر جوان نیاز دارد و رسالت جوانان این کشور محو فساد است.
رئیس‌جمهور افغانستان گفت: تا زمانی که اقشار مختلف این کشور به رفاه نرسند، افغانستان روی ثبات را به خود نخواهد دید.
وی درباره اشتغال‌زایی متعهد شد که 13 هزار شغل در بخش‌های خدمات رسانی به مردم تا دو هفته آینده از سوی دولت افغانستان اعلام خواهد شد.
اشرف غنی در ادامه نسبت به تلاش برخی از افراد برای ایجاد تفرقه قومی و جریانی در افغانستان هشدار داد.
رئیس‌جمهور افغانستان اظهار داشت برخی‌ از آدرس قومی و جریان‌های مختلف درصدد استفاده و تقسیم مردم این کشور هستند اما این افراد بدانند که تفرقه در بین مردم افغانستان جایگاهی ندارد.
وی در حالی این اظهارات را بیان می‌کند که اخیرا ائتلاف‌های سیاسی منتقد حکومت ارگ ریاست جمهوری را به اعمال تبعیض‌های قومی و زبانی متهم می‌کند.
محقق معاون ریاست اجرایی و از اعضای محوری شورای عالی ائتلاف نجات افغانستان نیز در گردهمایی اخیر این ائتلاف در ولایت بلخ اشرف غنی و تیم او را به متهم به اعمال تبعیض متهم کرده بود.
با این حال اشرف غنی گرچه به طور مستقیم از منتقدان نامی نبرده است اما به نظر می‌رسد که به صورت غیر مستقیم منتقدان خود را به استفاده از عنوان‌های قومی و جریانی برای تحریک احساسات مردم متهم می‌کند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است