مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

افشای کانال‌های ارتباطی محرمانه آمریکا با کره‌شمالی در سایه جنگ لفظی دو طرف


مجله اینترنتی راه ما: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که آمریکا برای چندین ماه است که با استفاده از کانال‌های مخفیانه دیپلماسی با کره‌شمالی در ارتباط بوده و این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا هشدارهایش به کره شمالی را افزایش داده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 6 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: این خبرگزاری گزارش داده که این ارتباط مخفیانه دیپلماتیک میان آمریکا با پیونگ یانگ که چندین ماه بوده در بحبوحه هشدارها از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در میان افزایش تنش‌ها در منطقه مطرح شده است.
این خبرگزاری از قول مقام‌های آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، گزارش داد، گفت‌وگو میان \"جوزف یونگ\"، فرستاده آمریکا در امور سیاستگذاری کره شمالی و \"پاک سونگ ایل\"، نماینده و دیپلمات ارشد کره‌شمالی در سازمان ملل صورت گرفته است.
این خبرگزاری ادامه داد، این ارتباطات در خصوص آمریکایی‌هایی بوده که در کره‌شمالی در بند هستند و همچنین در این ارتباطات مسائل مربوط به روابط پرتنش دو طرف بررسی شده است.
پرواضح است دو طرف مذاکراتی درباره تضمین آزادی Freedom دانشجوی آمریکایی در ژوئن انجام داده باشند اما مشخص نیست که تاکنون ارتباط‌شان ادامه یافته یا اینکه هر دو طرف مسائلی غیر از بازداشتی‌های آمریکایی را بحث کرده باشند.
منابع معتقدند، این ارتباطات تاکنون پیشرفتی در توقف تنش‌ها میان دو طرف درباره تسلیحات هسته‌ای کره‌شمالی و تکنولوژی موشکی آن ایجاد نکرده‌ است اما آنها می‌گویند، رایزنی‌های محرمانه می‌تواند اساس انجام مذاکرات جدی‌تری از جمله درباره برنامه‌ هسته‌ای کره‌شمالی باشد تا هر دو طرف از موضع تهدید خود کوتاه بیایند.
مسئولان آمریکایی و دیگران معتقدند، این ارتباطات به طور برنامه‌ریزی شده و منظم بین جوزف یونگ و پاک سونگ ایل برگزار شده و هیچ یک اجازه صحبت درباره این ارتباطات محرمانه را نداشته‌اند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است