مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تلاش سعودی‌ها برای خالی کردن ساکنان العوامیه


نیروهای آل‌سعود همچنان به حملات خود برای خالی‌کردن مناطق مسکونی العوامیه و ویران‌سازی این مناطق ادامه می‌دهند.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 6 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: نیروهای نظامی و امنیتی عربستان حمله‌های خود به منطقه العوامیه در استان القطیف را ادامه دادند. آن‌ها تعدادی از شهروندان این منطقه را به شهادت رساندند. برخی از این شهدا زنان و کودکان این منطقه هستند.
نیروهای سعودی با این حمله‌ها بسیاری از ساختمان‌ها و دارایی‌ها مردم این منطقه را ویران کرده‌اند.
از ماه مارس گذشته نیروهای آل‌سعود دامنه حمله‌های خود به مردم العوامیه را افزایش داده‌اند و درگیری میان شهروندان این منطقه و نیروهای آل سعود آغاز شده است. نیروهای آل‌سعود به بهانه ساخت مراکز تجاری ویران‌سازی خانه های اهالی این منطقه را در دستور کار خود قرار داده‌اند. این در حالی است که ساکنان این منطقه با ویران‌کردن خانه‌های خود مخالف کرده و خواستار باقی ماندن بخش تاریخی شهر خود هستند.
روز گذشته بود که وزیر رسانه‌های عربستان اعلام کرد نیروهای امنیتی سعودی موفق شدند کوی المسوره در شهر العوامیه را به کنترل خود در آورند. این موضوع در شرایطی تحقق یافت عربستان به بهانه پاکسازی کوی المسوره از «تروریست‌ها» این منطقه را به شدت بمباران کرد و تعدادی از ساکنان این شهر را به شهادت رساند. تصاویر ماهواره نشان از این دارد که برخی از مناطق العوامیه به ویژه کوی تاریخی المسوره در نتیجه بمباران نیروهای عربستان به ویرانه‌ای تبدیل شده‌اند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است