مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ممنوعیت استفاده از پلاستیک یکبار مصرف در کاستاریکا


درحالی که همه جا از دهلی نو تا کالیفرنیا قانون ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و یکبارمصرف را تصویب کرده اند، کاستاریکا وعده بسیار بزرگتری داده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 6 ماه پیش
برترین ها: کاستاریکا یک موضع قوی دربرابر آلودگی پلاستیکی اتخاذ کرده است. این کشور که به خاطر کار باورنکردنیشان در برگرداندن جنگل زدایی شناخته شده اند اکنون به مسئله پلاستیک‌های یکبار مصرف و زباله هایی که ایجاد می‌کنند رسیدگی می‌کنند. در واقع کاستاریکا قول داده تا سال ۲۰۲۱ تمام پلاستیک‌های یکبار مصرف را ممنوع کند. درحالی که همه جا از دهلی نو تا کالیفرنیا قانون ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و یکبارمصرف را تصویب کرده اند، کاستاریکا وعده بسیار بزرگتری داده است.
درب‌های پلاستیکی، لیوان‌ها و قاشق چنگل‌های یکبار مصرف همگی در این کشور آمریکای مرکزی ممنوع می‌شوند. وقتی در نظر بگیرید که هر سال ۴۰۰۰ تن زباله جامد در این کشور تولید می‌شود و ۲۰ درصد آن هرگز به مرکز بازیافت یا محل دفن زباله برده نمی‌شود و در رودخانه ها، سواحل و جنگل‌ها ریخته می‌شود، چنین اقدامی ضروری به نظر می‌رسد. دولت چند استراتژی را دنبال می‌کند که شامل بخش‌های خصوصی و دولتی خواهد شد که شامل تحقیقات نوآورانه برای جایگزینی محصولات پلاستیکی می‌شود. به طور مثال گروهی از دانشجویان درحال کار بر روی ماده‌ای از جنس موز هستند که ۵ برابر محکم‌تر از پلاستیک است و در ۱۸ ماه تجزیه می‌شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است