Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

پیش فروش خودرو بدون مجوز وزارت صنعت غیرقانونی است


مجله اینترنتی راه ما: معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: پیش‌فروش خودرو بدون اخذ مجوز از سوی وزارت صنعت غیرقانونی است.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 7 روز پیش
مجله اینترنتی راه ما اقتصادی: شهرام میر آخورلو با بیان اینکه اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در جهت جلوگیری از تضییع حقوق آنان از جمله وظایف سازمان حمایت است، به رادیو گفت:ماده 5 آئین نامه اجرایی قانون Law حمایت از حقوق مصرف کنندگان در 28 فروردین 95 تصویب و در عین حال خدمات فروش در قالب یک بسته مشخص شد.
این مقام مسئول توضیح داد: در این ماده قانونی آورده شده، بواسطه اینکه مشکلات عدم تامین و افزایش میزان مدت تعهدات شرکت های عرضه کننده خودرو به عنوان یک ریسک برای مصرف کننده از بین برود تمامی عرضه کنندگان اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان باید نسبت به دریافت مجوز پیش فروش اقدام کنند.
میر آخورلو افزود: بدون شک سازمان حمایت در صدور جواز پیش فروش به متقاضیان ضمن بررسی شرایط لازم در صورتی که امکان عرضه خودرو به مصرف کنندگان مهیا باشد با داشتن ثبت سفارش لازم یا میزان تولید مکفی مجوز فعالیت صادر خواهد کرد.بدین ترتیب از تمامی مصرف کنندگان درخواست می شود در زمینه پیش خرید خودرو در قالب برنامه فروش و پیش فروش بطور حتم مطالبه مجوز پیش فروش را از طرف عرضه کنندگان داشته باشند.
میر آخورلو گفت: علی رغم صدور آگهی های متعدد سازمان حمایت برای مصرف کنندگان همچنان مشاهده می شود شهروندان نسبت به پیش خرید خودرو از شرکت های فاقد نمایندگی رسمی و مجوز پیش فروش اقدام می کنند. حتی نمایندگان رسمی نیز باید مجوز پیش فروش داشته باشند و صرف داشتن نمایندگی رسمی دلیلی بر پیش فروش خودرو نیست...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است