مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

سیل به ۶ شهرستان خراسان شمالی خسارت وارد کرد


بجنورد- مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: در پی وقوع سیلاب و جاری شدن سیل در روز گذشته در ۶ شهرستان استان، خسارت هایی به بخش زیربنایی تاسیسات و منازل مسکونی وارد شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 6 ماه پیش
حسین عظیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از عصر روز گذشته وقوع بارش سبب جاری شدن سیل در ۶ شهرستان فاروج، شیروان، بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و اسفراین شد.
عظیمی تصریح کرد: در شهرستان های اسفراین و مانه و سملقان به دلیل اینکه سیلاب در مسیل ها اتفاق افتاد خسارت چندانی نداشت.
وی عنوان کرد: اما در سایر شهرستان ها بخصوص شهرستان راز و جرگلان در بخش غلامان و مرکزی، سیل خسارت های جبران ناپذیری به تاسیسات زیربنایی شبکه آب کشاورزی و آب و فاضلاب روستایی وارد کرد.
وی افزود: تخریب دیوارهای ساحلی و منازل مسکونی، تاسیسات و معابر شهری و آبگرفتگی منازل از جمله خسارت های سیل روز گذشته در شهر راز بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه در نقطه جغرافیایی کوسه واقع در شیروان بیشترین میزان بارندگی گزارش شده است، گفت: آب بردگی احشام و تخریب تاسیسات زیربنایی بخش کشاورزی در این منطقه از خسارت های سیل گزارش شده است.
عظیمی با اشاره به اینکه میزان برآورد دقیق خسارت ها فردا مشخص و در جلسه شورای مدیریت بحران استان مطرح می شود، اظهار کرد: این خسارت علی رغم هشدارهایی که از قبل از سوی هواشناسی و سایر دستگاه های مربوطه داده شده بود، اتفاق افتاد.
وی عنوان کرد: هر ساله بیشترین بارندگی و آسیب ناشی از وقوع سیلاب در مردادماه رخ می دهد که سیل روز گذشته نیز از این قضیه مستثنا نبود، بنابراین از مردم می خواهیم تا پایان این ماه، مراقبت های لازم را داشته و به هشدارهایی که داده می شود توجه کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است