مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

منصوریان: من و یحیی، بدموقع به هم می‌رسیم


سرمربی تیم فوتبال استقلال از نتیجه و عملکرد شاگردانش در دیدار مقابل تراکتورسازی تبریز ابراز رضایت کرد و گفت: من و یحیی گل‌محمدی همیشه بدموقع به هم می‌رسیم و امروز هم همین شرایط وجود داشت.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/21 - 6 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: علیرضا منصوریان، سرمربی استقلال پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: بسیار راضی هستیم از اینکه سه امتیاز را گرفتیم. می‌توانستیم در 15 دقیقه اول روی کرنرهایی که داشتیم، زودتر به گل برسیم. نکته مثبت این بود که امشب گلی دریافت نکردیم و در خط حمله هم یک گل سه امتیازی زدیم. از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام. ما تغییر عملکردی در این فصل داشتیم و بعد از دو هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، به سه امتیاز این بازی احتیاج داشتیم. به نظرم در نیمه اول خوب بودیم، اما در نیمه دوم تراکتورسازی نظم بازی ما را به‌هم زد، اما توانستیم ریتم کلی بازی را به سود خودمان نگه داریم، به خصوص در نیمه اول که شرایط به سود ما بود.
من و گل‌محمدی همیشه بدموقع به هم می‌رسیم
سرمربی استقلال درباره اُفت تیمش در نیمه دوم دیدار مقابل تراکتورسازی گفت: در برخی دقایق نگران از دست دادن سه امتیاز بودیم و ریتم تیم به‌هم ریخت، اما هر چه به اواخر بازی نزدیک شدیم، پژمان منتظری و سایر بازیکنان میدان‌داری کردند و این شرایط به ویژه با حضور مجتبی جباری در میدان بیشتر هم شد. اگر بخواهیم جوانمردانه درباره این بازی حرف بزنم، باید بگویم که در نیمه اول به طور کامل مسلط بودیم و اجازه ندادیم تراکتورسازی از روند سال‌های گذشته‌اش استفاده کند. من و یحیی گل‌محمدی همیشه بدموقع به هم می‌رسیم و امروز هم همین شرایط وجود داشت.
برای توسعه بازی مالکانه خود به برد مقابل تراکتورسازی احتیاج داشتیم
منصوریان ادامه داد: هفته قبل چند موقعیت خوب گلزنی مقابل استقلال خوزستان داشتیم و حتی پنالتی‌مان نیز گرفته نشد. به همین دلیل امروز به این برد احتیاج داشتیم تا بتوانیم بازی مالکانه خود را توسعه بدهیم. ان‌شاءالله ظرف دو هفته آینده جباری به شرایط خوبی می‌رسد و همان جباری چهار سال قبل را خواهیم دید.
قائدی به زمین می‌رود که از فوتبال لذت ببرد
وی درباره حضور مهدی قائدی در میدان گفت: او به زمین می‌رود که از فوتبال لذت ببرد. قائدی هفته قبل برای اولین بار بود که وارد ورزشگاه آزادی می‌شد. می‌دانیم که او وقتی وارد زمین می‌شود، پیکان خط حمله تیم ما تیزتر می‌شود. قائدی با وجود آنکه جثه کوچکی دارد، اما بسیار جنگنده است. او یک نقطه جالب برای ماست و در تمرینات نیز بخشی از نشاط ما را ایجاد می‌کند. قائدی همچون هفته قبل دو سه حرکت انجام داد و اگر در دقایق پایانی نیز حیدری، داور مسابقه کمی صبر می‌کرد و خطا نمی‌گرفت، او با دروازه‌بان حریف تک به تک می‌شد. به‌هر حال ما باید به حفظ روند او کمک کنیم.
بازیکنان تهاجمی‌ام برای انجام کارهای خلاقانه آزاد هستند
وی در پاسخ به این سؤال که آیا به مهدی قائدی شرح وظایف مشخصی در زمین می‌‌دهد، گفت: نمی‌توانیم مهدی قائدی را اسیر کار تاکتیکی خاصی کنیم. به نظرم یک سوم دفاعی تیم حریف جای خلاقیت است و به همین دلیل نمی‌توانم بگویم کار خاصی بکند. نمی‌توانم بگویم مثلاً یک به دو را بردارد، اما در یک سوم دفاعی حریف بازیکنان ما آزاد هستند تا کار تاکتیکی را انجام دهند، چون بازیکنان خط جلو باید کار خلاقانه انجام بدهند تا موقعیت خلق کنند. تمام کار تاکیتکی ما برای قبل از یک سوم دفاعی حریف است که باید کار دفاعی انجام بدهیم و مهدی قائدی هم در این بخش باید در خدمت تیم باشد. در خط جلو همه بازیکنان ما آزاد هستند تا کار خلاقانه انجام دهند.
هنوز هم به محرومیت‌های هفته اول اعتراض داریم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص مسائل داوری و اینکه گفته بود دو پنالتی استقلال در هفته گذشته گرفته نشد و نسبت به محرومیت بازیکنانش در هفته اول هم اعتراض داشت و آیا امروز هم اعتراضی دارد یا نه، اظهار داشت: چون در بازی قبلی دو پنالتی ما گرفته نشد و دو امتیاز را از دست دادیم، برای اولین بار بود که مستقیم به داوری اعتراض کردیم. در خصوص دو هفته پیش هم ما کاملاً به قوانین آگاه هستیم، اما گویا قوانین ما با قوانین فیفا فرق دارد! در خصوص سه محرومی که در هفته اول داشتیم، هنوز هم اعتراض داریم. تیم امید به یک بازیکن ما احتیاج داشت، اما چهار بازیکن ما دعوت شدند و سه بازیکن‌مان را محروم کردند.
روی اعتراض‌مان پافشاری می‌کردیم تبعات بدی برای فدراسیون ایران داشت
منصوریان یادآور شد: ما در خصوص محرومیت بازیکنان‌مان هم اگر پافشاری می‌کردیم، تبعات بدی برای فدراسیون فوتبال ایران داشت و ما در اصل نخواستیم به فوتبال ملی‌مان ضربه بزنیم. آقای افتخاری گفت بهتر است که ادامه ندهیم. به نظرم ما در هفته اول به همین دلیل شکست خوردیم. نمی‌گویم اطلاعات مربیگری من خوب است، اما از قوانین به خوبی اطلاع دارم. حتی اگر اطلاعی هم نداشته باشم، یک جست‌وجویی در اینترنت می‌کنم و به راحتی قوانین را پیدا می‌کنم.
داور دیدار استقلال - تراکتورسازی شیک قضاوت می‌کند
وی همچنین با سؤالی مواجه شد که گویا علیرضا فغانی داور دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی بوده، اما کمیته داوران به دلیل اعتراض تیم میهمان داور را تغییر داده است، گفت: نمی‌دانم تیم میهمان اعتراض کرده یا نه، فقط از اول می‌دانستیم دکتر حیدری داور ماست و خیلی هم شیک داوری می‌کند. داوری امروز خیلی خوب بود، اما فکر می‌کنم یک خطا روی داریوش شجاعیان انجام شد که داور از صحنه دور بود. من همیشه گفته‌ام تا زمانی که داوری را انسان انجام می‌دهد، خطا وجود دارد، مگر اینکه داوری‌مان را به سمت آی‌تی و کامپیوتر ببریم، ویدئو چک باشد، در بالا هیئت ژوری نشسته باشد تا اشتباهات کمتر شود. به نظرم فوتبال ما در آینده به این سمت هم می‌رود.
از فضای مجازی دورم و از این مسئله راحتم
منصوریان در واکنش به این مسئله که یکی از هواداران استقلال آهنگی برای شخص او با نام «آبی‌جناب» خوانده است و چه نظری در این خصوص دارد، گفت: مدتی است از فضای مجازی دور هستم و این موضوع را نمی‌دانستم. اینکه من از فضای مجازی دور هستم، نمی‌تواند زیاد خوب باشد. چون اتفاقات بدی در فضای مجازی می‌افتد، تصمیم گرفتم از آن دور شوم. در این خصوص هم باید بگویم تا به حال کسی برای من آهنگی نخوانده بود و فقط یک خواننده پرسپولیسی به اسم مازیار فلاحی که خیلی صدای او را دوست دارم، از من تعریف کرده بود. از زمانی که از فضای مجازی دور شدم، یک مقدار راحت‌تر هستم، چون فضای مجازی در همه جای دنیا برای اطلاع‌رسانی و درددل است، اما در کشور ما این‌طور نیست. به نظرم بازهم از زمانی که در اینستاگرام کامنت‌ها بسته شد، فضای بهتری به وجود آمد و توانستیم کمی نفس بکشیم.
امیدوارم کسی به تیم حریف توهین نکند
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه از خبرنگاری سؤال کرد که چه خواننده‌ای این آهنگ را خوانده که پس از شنیدن نام این هوادار تیمش، اظهار داشت: نمی‌دانم چه بگویم و فقط سورپرایز شدم. این فردی هم که می‌گویید یک بار نزد من آمد و گفت گیتارم شکسته است و من هم یک گیتار برای او خریدم. من هم پیش از این واژه عالیجناب را شنیده بودم، اما آبی‌جناب را نشنیده بودم. امیدوارم این آهنگ‌هایی هم که خوانده می‌شود، فقط هواداری باشد و کسی به تیم حریف توهینی نکند.
دنبال این هستیم که جباری و جپاورف را همزمان در زمین داشته باشیم
وی در خصوص اینکه آیا فکر نمی‌کند بازی کردن امید نورافکن و روزبه چشمی کنار هم باعث می‌شود نورافکن در سایه باشد، گفت: ما دنبال بستری هستیم تا بتوانیم جباری و جپاورف را همزمان در زمین داشته باشیم. وقتی ما می‌توانیم بازی مالکانه داشته باشیم، می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم و مدلی بازی کنیم که این دو بازیکن همزمان در زمین باشند. از سوی دیگر از عقب زمین پژمان منتظری بازی مالکانه را به خوبی اجرا می‌کند و به مجید حسینی هم در عقب زمین انتقال تجربه می‌کند و او هم بسیار خوب بازی می‌کند. شاید سؤال این باشد اگر جباری و جپاروف همزمان در زمین باشند، بحث فیزیکی بازی ما چه می‌شود که به نظرم اگر بازی مالکانه داشته باشیم، نیازی به شرایط فیزیکی نیست.
نورافکن زیر سایه چشمی نیست
منصوریان افزود: در خصوص اینکه می‌گویید نورافکن در سایه چشمی است، کاملاً مخالفم، چون ما سال گذشته هم امید ابراهیمی را به‌عنوان لیدر خط میانی در اختیار داشتیم که اکنون مصدوم است، اما بازی نورافکن هم به چشم آمد. ما اکنون نورافکن و چشمی را داریم که در ادامه فصل امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی و فرشید باقری هم به ما اضافه می‌شوند که در این صورت می‌خواهیم تغییر تاکتیک بدهیم. ممکن است دفاع سه نفره را امتحان کنیم و باید ببینیم شرایط به چه شکل می‌شود.
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا بهتر نبود مجید حسینی را به تیم امید می‌داد سکوت کرد و محمدحسین زرندی، مدیر رسانه‌ای این تیم گفت: بهتر است سؤالات در چارچوب بازی باشد.
بازیکنان کلیدی تراکتورسازی را مهار کردیم
به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا منصوریان پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: در نیمه اول بسیار خوب ظاهر شدیم. قبول دارم در دقایقی از نیمه دوم عقب‌نشینی کردیم، اما از دقیقه 75 و با ورود بازیکنان جدید، روند استقلال رو به جلو شد. طبیعی بود که تراکتورسازی از ما عقب بود و می‌خواست جبران کند. ما توانستیم بازیکنان کلیدی حریف همچون فرزاد حاتمی را مهار کنیم و روز خوبی را سپری کردیم.
وی درباره حضور حسن جعفری، بازیکن جوان استقلال که با کارت فرشید باقری روی نیمکت آبی‌پوشان نشست، گفت: زمانی که از جوانان در بازی استفاده می‌کنیم، آنها رشد می‌کنند. وقتی می‌گویند می‌توانیم از چهار بازیکن زیر 21 سال استفاده کنید، ما دو بازیکن جوان در ترکیب اصلی داشتیم و می‌خواستیم از دو جوان روی نیمکت استفاده کنیم، اما این اجازه به ما داده نشد. قانون بسیار جالبی است. جعفری بازیکن بسیار خوب و آینده‌داری است و در دو سه هفته گذشته در تیم امیدها خیلی خوب کار کرد.
نگران قائدی هستیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد مهدی قائدی، با تمجید از بازیکن جوان تیمش تصریح کرد: واقعاً از او راضی هستم. بزرگ‌ترهای تیم ما به خوبی از او حمایت می‌کنند. او با حرکاتش باعث شد بازیکنان تراکتورسازی خطاهای زیادی روی این بازیکن مرتکب شوند و نزدیک بود مصدوم شود. قائدی جوان بسیار خوب و بااستعدادی است و همه بازیکنان از او مواظبت می‌کنند. ما نگران او هستیم و بدنساز تیم برنامه‌ای یک ساله برای او دارد.
جباری خیلی خوب به کار ما آمد
منصوریان در واکنش به صحبت خبرنگاری که گفت استقلال با آمدن مجتبی جباری به زمین عملکرد بهتری داشت، ضمن ابراز رضایت از عملکرد این بازیکن باتجربه گفت: ما دنبال سه امتیاز بودیم و نیاز داشتیم از بازیکن باتجربه و فیزیکی چون جباری استفاده کنیم. او عادت دارد با حرکاتش، بازی را نگه دارد که آن زمان خیلی خوب به کار ما آمد. پس از گل و در نیمه دوم، ترس داشتیم که این به خاطر نتیجه بازی قبلی بود که نتوانستیم دروازه حریف خود را باز کنیم و نتیجه دلخواه خود را کسب کنیم.
وی در خصوص راه ندادن سیروس دین‌محمدی به مراسم تجلیل در کنار زمین، با ابراز تأسف از این اتفاق خاطرنشان کرد: این از بی‌برنامگی ماست و باید از قبل، این هماهنگی‌ها انجام می‌شد. از این اتفاق خیلی ناراحت هستم. در روزی که می‌توانست یکی از روزهای خوب زندگی او باشد، یک اتفاق تلخ برای دین‌محمدی رقم خورد. در امجدیه هم قهرمانان جام جهانی 1978 آرژانتین را نمی‌شناختند که این از بی‌برنامگی ماست. باید یک کارت گردن سیروس دین‌محمدی می‌انداختند، چون قرار بود از او تجلیل شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است