Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

جشنواره تئاتر سوره برگزیدگانش را شناخت


آیین اختتامیه بیست و پنجمین دوره جشنواره تئاتر سوره با نامه‌ای درباره شهید محسن حججی در حوزه هنری آغاز شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/20 - 11 روز پیش
خبرگزاری فارس: آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره دقایقی پیش در تالار اندیشه حوزه هنری آغاز شد. در این مراسم هنرمندانی چون، رحمت امینی معاون هنری حوزه هنری، فاضل نظری، کوروش زارعی، اردلان شجاع کاوه، جهانبخش سلطانی، داوران این دوره و اصحاب رسانه حضور دارند.
همچنین محسن مومنی، پیمان شریعتی، امیر نصیربیگی و مهدی شفیعی نیز در این مراسم شرکت کردند.
در ابتدای مراسم کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری طی سخنانی گفت: اتفاقی افتاده که در یکی دو روز اخیر همه ما را متاثر کرده است.
وی در ادامه مطلبی از نوشنه دکتر بهداروند البته با اجازه او درباره شهید محسن حججی خواند که بخش کوچکی از آن بدین قرار است: نمی‌شناختمت اما تا آخر عمر «عبارت سرت را بالا بگیر را شناختم». بعد از تو همه سلفی‌ها سلفی حقارت خود خواهند بود.
وی ادامه داد: روضه خان ها چندسالی است یک عبارت را تکرار می‌کنند در اوج حرارت روضه قتلگاه می‌گویند غریب گیرت آورده اند.
زارعی افزود: گاهی به شما شهدای مدافع حرم که فرزند و همسر جوان دارید فکر کرده‌ام توحق پدری را تمام کردی و قاب عکست پرازصلابت و مردانگی است. در ادامه برای شادی روح شهید محسن حججی فاتحه خوانده شد.
در ادامه مراسم با حضور فاضل نظری معاون فرهنگی حوزه هنری، مجید مصلحی مدیرکل استانها و مجلس حوزه و علیرضا معین بخش معاون اداری و مالی حوزه از سه مدیر عباس سروری مدیر حوزه هنری استان کرمانشاه، مهدی احمدی فر رییس حوزه هنری استان اصفهان و وحید نمازی رییس حوزه هنری استان خراسان تقدیر شد.
نتایج بخش خیابانی جشنواره تئاتر سوره با حضور سامان خلیلیان، اردلان شجاع کاوه، سیروس همتی، امیرنصیربیگی و ... اعلام شد.
*طراحی فضا و صحنه: تقدیر: لوح و نیم سکه برای مالک ابسالان برای نمایش «مثبت در منفی».
برگزیده: دیپلم افتخار و یک سکه مشترک اهدا به مجتبی خلیلی و امین امینی برای نمایش «هفت پله تا آواز خورشید»
*طراحی لباس: هیچ اثری شایسته نشد.
*موسیقی: لوح و نیم سکه برای احمد جعفری از نمایش «مثبت در منفی».
دیپلم افتخار و یک سکه به ارسلان مهدوی برای نمایش «شور سمائ رسید».
*بازیگری مرد: تقدیر و نیم سکه: مختار محمدی برای نمایش «ردپایی در آسمان» از کردستان.
برگزیده بازیگری مرد: تندیس و دیپلم افتخارو یک و نیم سکه به مصطفی کولیوندی برای نمایش «صددرصدخارجی».
*بازیگری زن: تقدیر و نیم سکه: مارال ایزدبخش برای نمایش «مثبت در منفی» و دلارام ترکی برای «حکایت خنده دار خنده ای که نبود».
دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به مهتاب زند برای نمایش «سیاه وردارو» از استان لرستان رسید.
*طرح و ایده: تقدیر و نیم سکه: آرش منصوری نمایش «گمشدگان از کرمانشاه»
برگزیده و تندیس و یک و نیم سکه بهار آزادی: سعید خیراللهی برای نمایش «صدرصد خارجی»
**برگزیدگان بخش صحنه ای:
با حضور شهرام احمدزاده، حسن وارسته، کریم اکبری مبارکه و ناصر آقایی از برگزیدگان تقدیر شد.
*طراحی گریم: دیپلم افتخار به رضا فلاحیان برای نمایش «تراژدی پارک اتابک» رسید.
*طراحی مواد تبلیغی: برگزیده دیپلم و یک سکه به الهه نعمتی برای نمایش «تراژدی پارک اتابک» از اژآذربایجان.
*طراحی لباس: تقدیر و نیم سکه به سهیلا عسگری برای «قصه ظهر جمعه» از یزد.
برگزیده و دیپلم افتخار به رضا فلاحیان از نمایش «تراژدی پارک اتابک» رسید.
* طراحی صحنه: تقدیر و ربع سکه : حسام افروز برای «قصه ظهر جمعه» و علی فتوحی برای «تراژدی پارک اتابک» از آذربایجان جمعی. برگزیده و دیپلم و یک سکه بهار به مرتضی نجفی برای نمایش «از پشت رزنه‌ها» رسید.
* موسیقی: تقدیر: ایلیا صادقیان برای نمایش «من آنجا نیستم».
رتبه سوم: علیرضا محرابی برای «از پشت روزنه‌ها» از قزوین
رتبه دوم: عیسی پوراسماعیل قره خانلو برای «تراژدی پارک اتابک»
رتبه اول: علی سینا رضوان نیا برای نمایش «مثل پروانه»
* بازیگری نوجوان: تقدیر و لوح تقدیر به نیروانا هزارجریبی برای نمایش «سرخ او» از مازندران و آرمان آزادگر برای «تراژدی پارک اتابک» و مارال سپهر و ملیکا البرزی از استان گلستان.
*بازیگری زن
تقدیر بازیگری زن سارا یزدانی برای «سرخ او» و نسیم کاظمی برای «قصه ظهر جمعه».
برگزیده زن: رتبه سوم: پناه باقریان برای «نذار این خواب تعبیر بشه».
رتبه دوم: آزاده کرمبخش برای «از پشت روزنه ها»
برگزیده: زینب مشعلدار برای نمایش «اتاق 1216»از خراسان رضوی
طاهره آزادی برای نمایش «چادری برای نجیمه» از هرمزگان
پناه باقریان برای نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» از تهران
 پریا بارانی برای نمایش «آوازه های دیوار بی در» از تهران
 سارا یزدانی برای نمایش «سرخ او» از مازندران
تقدیر : لوح تقدیر بازیگری زن و ربع سکه بهار آزادی به طور مجزا اهدا می‌شود به سارا یزدانی برای نمایش «سرخ او» از مازندران و نسیم کاظمی
* نمایشنامه نویسی
هیات داوران با اهدای لوح سپاس و یک سکه تمام بهار آزادی حضور ارزشمند و تاثیرگذار هادی حوری را به عنوان نمایشنامه نویس در این دوره از جشنواره ارج می‌نهد.
کاندیداها
سید مرتضی هاشم پور برای نمایش «تراژدی پارک اتابک» از آذربایجان شرقی
مجید کاظم زاده مژدهی برای نمایش «بینایی از گیلان»
 حسن ذاکری برای نمایش «چادری برای نجیمه» از هرمزگان
 شهروز آقایی پور برای نمایش «جنگل از تهران»
 حمیده وحیدی برای نمایش «از پشت روزنه ها» از قزوین
 سید علی موسویان برای نمایش «مثل پروانه» از تهران
کیوان صباغ برای نمایش «اتاق 1216» از خراسان رضوی
محمدرضا عطایی فر برای نمایش «مصیبت از تهران»
رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم نمایشنامه نویسی و یک سکه تمام بهار آزادی به طور مجزا اهدا می‌شود به سید مرتضی هاشم پور برای نمایش «تراژدی پارک اتابک» از آذربایجان شرقی و حمیده وحیدی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین
رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم نمایشنامه نویسی و دو سکه تمام بهارآزادی اهدا می‌شود به مجید کاظم زاده مژدهی برای نمایش بینایی از گیلان
رتبه اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین نمایشنامه نویسی و سه سکه تمام بهار آزادی اهدا می‌شود به کیوان صباغ برای نمایش اتاق 1216 از خراسان رضوی
کارگردانی بخش خیابانی
نامزد‌ها
مسعود براهیمی برای نمایش حکایت خنده دار خنده ای که نبود از اصفهان
 ارسلان مهدوی برای نمایش شورسما از مازندران
پژمان شاهوردی برای نمایش سیاه وُردارو از لرستان
 سعید خیراللهی برای نمایش صد در صد خارجی از ایلام
 آرزو علیپور برای نمایش هفت پله تا آواز خورشید از گیلان
تقدیر: لوح تقدیر کارگردانی و نیم سکه بهار آزادی اهدا می‌شود به آرزو علیپور برای نمایش هفت پله تا آواز خورشید از گیلان
برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار کارگردانی و دو سکه تمام بهارآزادی اهدا میشود به
پژمان شاهوردی برای نمایش سیاه وُردارو از لرستان
 کارگردانی بخش صحنه‌ای
حسام افروز برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد
کیوان صباغ برای نمایش اتاق 1216 از خراسان رضوی
 مرتضی نجفی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین
 سیروس مصطفی برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی
 حسن سبحانی مینابی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان
 احسان جانمی برای نمایش بی در زمان از اصفهان
 عمادالدین رجبلو برای نمایش دشمن خدا از گلستان
پیمان کریمی برای نمایش پیرمرد، بقچه، دوچرخه از اصفهان
رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم کارگردانی و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا میشود به عمادالدین رجبلو برای نمایش دشمن خدا از گلستان
رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم کارگردانی و دو سکه تمام بهارآزادی اهدا میشود به حسن سبحانی مینابی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان
رتبه اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و سه سکه تمام بهارآزادی اهدا میشود به حسام افروز برای نمایش قصه ظهر
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است