مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

هشدار اردوغان به تنش‌ بین آمریکا و کره شمالی


رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نسبت به تبدیل تنش‌ بین آمریکا و کره شمالی به بحرانی جهانی هشدار داد و گفت: امیدوارم این تنش به جنگ تبدیل نشود.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/20 - 6 ماه پیش
خبرگزاری ایرنا: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نسبت به تبدیل تنش‌ بین آمریکا و کره شمالی به بحرانی جهانی هشدار داد و گفت: امیدوارم این تنش به جنگ تبدیل نشود.
اردوغان پس از اقامه نماز جمعه امروز در مصاحبه با خبرنگاران بیان کرد: در صورت بروز جنگ، این جنگ تنها بین این دو کشور باقی نخواهد ماند و حتی می‌تواند آغازگر روند یک تهدید دیگر نیز باشد.
وی افزود: امیدواریم این تنش‌ها تنها در بعد بحث سیاسی باقی مانده و به پایان برسد.
وی اظهار کرد: هم اکنون 16 کشور جهان در زمینه سلاح‌های هسته ای به پیشرفت قابل توجهی دست یافته اند و در بین آنها سه کشور قدرت جدی در تسلیحات هسته ای فعال و به روز دارند.
وی در ادامه با تاکید بر ادامه ارسال کمک های انسانی به سوریه از طریق مرز جلوه گوزی گفت: در خصوص کمک تسلیحاتی امکان مساعدت وجود ندارد و اجازه عبور تسلیحات را نخواهیم داد.
اردوغان با اشاره به ادامه مذاکرات در خصوص ادلب و سوریه از سوی سازمان اطلاعات ملی ترکیه با طرف های ایرانی و روسی اظهار کرد: مذاکرات مسکو در خصوص ادلب نیز پیشرفت مثبتی داشت و امیدوارم مساله ادلب هم در راستای نشست آستانه و مذاکرات مناطق عاری از درگیری قرار گرفته و به نتیجه برسد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است