مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کولاکوویچ: معروف و موسوی را تا 2020 حفظ می‌کنم


سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: ترکیب تیم ملی همیشه باز است و به هر بازیکنی که کمک کند که به پیروزی برسیم احترام می‌گذارم.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/20 - 5 ماه پیش
خبرگزاری فارس: به نقل از فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری پس از پیروزی 3 بر صفر تیمش مقابل کره جنوبی اظهار داشت: در ست اول ظاهرا بازی آسان بود، اما من معتقدم در این ست اصلا کره بازی نکرد. عملکرد واقعی این تیم را از ست دوم دیدیم، اما ما تمرکز خود را حفظ کردیم و توانستیم به پیروزی برسیم. امیدوارم همین شرایط را در مسابقات بعدی هم حفظ کنیم و به رقابت‌های قهرمانی جهان برویم.
وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای جوان کردن تیم ملی والیبال ایران دارید؟ گفت: ممکن است میانگین سنی تیم ملی بالا باشد، اما این بازیکنان شایستگی حضور در این سطح را دارند. یکی از برنامه‌های ما استفاده از جوانهاست، اما نمی‌توانیم از برخی از این بازیکنان به دلیل حضور در تیم‌های ملی پایه استفاده کنیم.
کولاکوویچ ادامه داد: کار مهمی که اینجا داریم این است که سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را به دست بیاوریم، صرف نظر از اینکه از چه بازیکنانی استفاده می‌کنیم. دوست دارم از بازیکنان جوان بیشتری در تیم استفاده کنم، اما بازیکنان تیم ملی باید چرخه کامل را در تمرینات تیم بزرگسالان طی کنند نه اینکه چند روز به تمرین بزرگسالان بیایند، بعد به تمرین تیم جوانان و زیر 23 سال بروند و دوباره برگردند.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: برخی بازیکنان مانند سعید معروف و سیدمحمد موسوی ممکن است بالای 30 سال داشته باشند، اما من به عنوان مربی دوست دارم آنها را تا المپیک بعد حفظ کنم زیرا حضور آنها برای تیم ملی مهم است و به آن اعتبار می‌دهد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در مسابقه بعدی باز هم از این ترکیب استفاده می‌کنید اظهار داشت: ترکیب تیم همیشه می‌تواند باز باشد و نمی‌توانم بگویم از چه بازیکنانی استفاده می‌کنم. به هر بازیکنی که کمک کند تیم من پیروز شوم احترام می‌گذارم. امروز نتوانستم از معنوی‌نژاد استفاده کنم زیرا در تمرین دیروز دچار مشکل شد و ترجیح دادم امروز به او استراحت بدهم تا برای مسابقات بعدی آماده شود.
کولاکوویچ در پایان درباره حضور تماشاگران اردبیلی گفت: خوشحالم این فرصت برای ما فراهم شد که در حضور این تماشاگران بازی کنیم. تماشاگران انرژی زیادی به بازیکنان می‌دهند و با حمایت‌های خود باعث می‌شوند که آنها برای پیروزی احساس مسئولیت پیدا کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است