مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ترامپ، بار دیگر به کره شمالی هشدار داد


رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پیش با هشدار نظامی به پیونگ یانگ ابراز امیدواری کرد که رهبر کره شمالی راه دیگری را انتخاب کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/20 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پیش با هشدار نظامی به پیونگ یانگ ابراز امیدواری کرد که رهبر کره شمالی راه دیگری را انتخاب کند.
دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: راه حل های نظامی اکنون و اگر کره شمالی اقدام نابخردانه ای انجام دهد، کاملاً حاضر و مهیا است. امیدوارم که کیم جونگ اون مسیر دیگری را طی کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه نیز با انتقاد از فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی کره ‌شمالی گفت: پیونگ یانگ اگر به فکر حمله است، باید خیلی نگران باشد.
ترامپ افزود: شاید پاسخم به پیونگ یانگ به اندازه کافی سخت‌گیرانه نبوده است.
اشاره او به اظهارات روز سه‌شنبه‌اش خطاب به دولت کره شمالی بود. رئیس جمهوری آمریکا به پیونگ یانگ هشدار داده بود که در صورت ادامه برنامه‌هایش، با «آتش و خشم» واشنگتن مواجه خواهد شد.
با بالا گرفتن جنگ لفظی میان کره شمالی و آمریکا، پیونگ یانگ نیز گفته است طرح حمله و شلیک چهار موشک میان‌برد به جزیره گوام تا هفته آینده، آماده می‌شود.
بیش از 60 عضو کنگره آمریکا در نامه ای به رکس تیلرسون وزیر امور خارجه این کشور، سخنان اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را علیه کره شمالی محکوم کردند.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت چاپ لندن، در این نامه که در دوره تعطیلی موقت کنگره نوشته شده، نگرانی عمیق این نمایندگان از سخنان ترامپ که 'موجب افزایش قابل ملاحظه تنش ها با کره شمالی شده و شبح جنگ هسته ای را به وجود آورده'، ابراز شده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است